تاريخ : یکشنبه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۹۱ | 10:17 | نویسنده : فرامرز کاظمی
لام بچه ها امروز با یک بیوگرافی درخدمتتون هستم. امروز یکی از کامل ترین بیوگرافی های این شخص در صفحات اینترنتی رو نوشته و منتشر کرده ام امیدوارم لذت ببرید:

نام: آندرتیکر

لقب ها : مرد مرده – مجازات گر – سلطان مرگ و ...

وزن: 136 کیلوگرم

محل تولد: هیوستون

متولد: 24 مارس 1965

محل زندگی: آستین ، تگزاس

معرفی شده از: دره ی مرگ

مربی: دون جاردین

آغاز به کار: 1984

مارک ویلیام کالاوی (Mark William Calaway)(متولد ۲۴ مارس ۱۹۶۵)، معروفترین کشتی‌گیر حرفه‌ای آمریکایی است که با عنوان آندرتیکر (The Undertaker) به معنی مامور کفن ودفن) وارد رینگ می‌شود. وی هم اکنون در اسمکدان فعّال است. او به مدت بیست و یک سال با کمپانی دبلیو دبلیو ای همکاری کرده است. مارک کالاوی کشتی حرفه‌ای را ازWCCW (World Class Championship Wrestling) در سال ۱۹۸۴ آغاز نمود. سپس او به World Championship Wrestling در سال ۱۹۸۹ رفت. وقتی که WCCW قراردادش را تمدید نکرد، او در سال ۱۹۹۰ به WWEپیوست و تا هم اکنون با این کمپانی همکاری کرده است. اندر تیکر دو لقب کاملا متضاد یکدیگر دارد: مرد مرده(dead man) و نمرده(undead) که سرچشمه‌ی آنها از شخصیت‌های مختلف وی در طول سال‌ها است. او با مامور کفن و دفن غربی در سال ۱۹۹۰ شروع کرد و در پایان دهه‌ی۹۰، با عنوان رهبر تاریکی بازی کرد. قبل از بازگشتش به مرد مرده در مارس سال ۲۰۰۴، با عنوان امریکایی عوضی(یک موتور سوار) که از ۲۰۰۰ تا۲۰۰۳ از آن استفاده کرد نیز بازی کرد. بازی‌هایی که او تخصص آنها را دارد، مسابقه ی تابوت ،زنده دفن شده ، جهنم در قفس ، آخرین سواری هستند.کین  (Kane) به عنوان برادر وی خوانده می‌شود،(البته این دو، هیچ نسبت فامیلی در دنیای واقعیت با یکدیگر ندارند). اندر تیکر در رسلمینیا رکورد شکست ناپذیری ۱۹-۰(۱۹ بازی،۱۹ برد) را دارد. در کنار تمام موفقیت‌ها و افتخارات، کالاوی سابقه‌ی ۸ قهرمانی را دارد: چهار بار قهرمان WWE، سه بار قهرمانی سنگین وزن WWE با عنوان اندر تیکر، و یک قهرمانی سنگین وزن USWA با عنوان خدای شکنجه. همچنین او یک بار قهرمان هاردکور دبلیو دبلیو اف، هفت بار قهرمان تگ تیم جهان و شش بار قهرمان تگ تیم، و یک بار قهرمان  تگ تیم WCW، شده همچنین او برنده‌ی رویال رامبر سال ۲۰۰۷ شد. او توسط WWE به عنوان بهترین مرد، ترسناک‌ترین تمام تاریخ مسابقات، و بهترین کشتی گیر تاریخ مسابقات معرفی شده است. همچنین کالاوی، کسی است که در اولین مسابقه‌ی برند RAWبازی کرد.

                                                                

از سال 1984 تا سال 1990:

او دوران حرفه‌ای خود را از سال ۱۹۸۴ و در WCCW شروع کرد و چندین عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. سپس از سال ۱۹۹۰ به NWA پیوست. در همین بین NWA یا اتحادیه کشتی ملّی به WCW یا کشتی قهرمانی جهانی تبدیل گشت. کالاوی در WCW با نام مارک سنگدل به همراه دن اسپایوی یا با نام مستعار خطرناک (Dangerous) تیم شده بود. وی با اینکه در WCW، جانی ایس و برایان پیلمن را شکست داد؛ امّا در یک رقابت سخت از رکس لوگر شکست خورد. پس از این شکست، کمپانی WCW قرارداد با او را تمدید نکرد و همین موجب شد تا کالاوی با وینس مکمن در WWF قرارداد بسته و به WWF بپیوندد.

                                                       

از سال 1990 تا سال1994:

  کالاوی در WWF/E کار خود را با عنوان آندرتیکر در سوروایور سریس۱۹۹۰ آغاز کرد. پس از مدّتی، پاول بیرر (Paul Bearer) را به عنوان مربّی همراه برگزید. پاول برر، جامی فلزی را با خود به همراه داشت که با آن آندرتیکر را مسخ می‌نمود و به او قدرت می‌بخشید. آندرتیکر در رسلمینیا جیمی اسنوکارا شکست داد. پس از چند مسابقهٔ دیگر، در سوروایور سریس ۱۹۹۱ علیه هالک هوگان (Hulk Hogan) مبارزه کرد و نخستین عنوان قهرمانی خود را از آن خود نود. البته هوگان پس از چند روز، در مبارزه‌ای سنگین او را شکست داد و کمربند قهرمانی را پس گرفت. آندر تیکر در رسلمینیا ۸، هم تیمی و متّحد خود جیک رابرتز (Snakes Robert) را شکست داد(سال ۱۹۹۲). او همچنین علیه برزکر brezekker مبارزه کرد و پیروز گشت. در سوروایور سریس ۱۹۹۲ نخستین مسابقهٔ تابوت (Casket match) بین آندرتیکر و  کامالا Kamala (مبارز فوق سنگین وزن سیاه پوست که خود را شبیه آدمخوران آفریقایی آرایش می‌کرد) انجام شد که در آن مسابقه، آندرتیکر پیروز شد.

آندرتیکر در سال ۱۹۹۳ مسابقاتی طاقت فرسا علیه جاینت گنزالس (بلند قامت‌ترین کشتی گیر کج تا به امروز) در رسلمینیا۹ و سامراسلم۹۳ انجام داد و در هر دو نبرد پیروز شد. همچنین چند بار هم علیه  یوکوزونا Yokozuna (کشتی گیر فوق سنگین وزن که حدود ۲۷۰ کیلوگرم وزن داشت) مبارزه نمود.

از سال 1994 تا سال 1997:

آندرتیکر برای کسب عنوان قهرمانی در رویال رامبل ۹۴، می‌بایست به مصاف یوکوزانا، قهرمان آن زمان می‌رفت. این مسابقه به صورت (Casket match) برگزار شد که در آن، یوکوزانا با کمک چند کشتی دیگر وی را شکست داد. آندرتیکر که از ناحیهٔ پشت آسیب دیده بود، مجبور شد تا چند ماه به استراحت بپردازد. پس از برگزاری مسابقات رسلمینیا ۱۰ مرد میلیون دلاری تد دیبیاسی  (Million dollar man) آندرتیکر بدلی را به مردم معرّفی کرد. آندرتیکر واقعی پس از گذراندن دوران استراحت، به رینگ بازگشت و در سامراسلم ۹۴، آندرتیکر بدلی را قهرمانانه شکست داد. ضمن آنکه چند ماه بعد در سوروایوور سریس همان سال و در یک مسابقهٔ تابوت موفّق شد تا از یوکوزانا انتقام بگیرد. در همین دوران بود که آندرتیکر با نور پردازی پیشرفته تر، جنگهای روانی، گریمهای ترسناک و صحبت کردن در غیبت، شخصیّت ماورایی و هولناک خود را ارتقا داد.

رقابت بین آندرتیکر و اعضای میلیون دلار (شاگردان تد دیبیاسی) در این دوران بسیار پر طرفدار شده بود. آندرتیکر موفّق شد تا بم بم بیگلو و کینگ کونگ باندی را شکست دهد. در رسلمینیا ۱۱ هنگامی که علیه کینگ کونگ باندی مبارزه می‌کرد، کاما (Kama) در مسابقه دخالت کرد و جام فلزی آندرتیکر را به زور از پاول برر گرفت. مدّتی بعد جام را ذوب کرد و از فلزش گردنبند ساخت. دشمنی آندرتیکر و کاما به مبارزات بین آن دو در سامراسلم ۹۵ و این یور هاس منتهی شد و با پیروزیهای آندرتیکر خاتمه یافت.

آندرتیکر در رسلمینیا۱۲ رو در روی دیزل قرار گرفت که با پیروزی علیه این حریف قدرتمند، رکورد پیروزی‌هایش را در رسلمینیا به ۵ رسانید. رقیب سرسخت دیگر او منکایند بود که درگیری بین آنها بسیار جدی شده بود. در سامراسلم ۹۶ مبارزه اتاق جوش (Boiler room) بین آن دو انجام گرفت. پاول برر که تغییر موضع داده بود، با جام فلزی به آندرتیکر حمله کرد و این امر به پیروزی منکایند انجامید. آندر تیکر برای انتقام، مبارزه‌ای را به نام زنده‌به‌گور (Buried alive) ترتیب داد. در این مبارزه، برنده می‌بایست بازنده را زنده دفن کند. آندرتیکر با وجود کسب پیروزی علیه منکایند، با دخالت چند مبارز مواجه شد. آنها آندرتیکر را در گور دفن کردند. در سوروایور سریس ۹۶ بین آندرتیکر و منکایند  مبارزه‌ای دیگر برگزار شد. آندرتیکر در صورت پیروزی می‌توانست پاول برر را که در قفسی محبوس و از سقف آویزان بود به چنگ آورد. با وجود کسب پیروزی، گروه اکزکیوشنر (Executioner، اعدام‌گر) وارد رینگ شد و کمک کرد تا پاول برر فرار کند. آندرتیکر علیه اعدام‌گر در این یور هاوس مبارزه کرد و او را به سختی شکست داد.

از سال 1997 تا سال 2000:

در سال 1998 آندرتیکر با کین در رسلمینیا بازی کرد که یکی از زیباترین مسابقات اون سال بود که آندرتیکر پیروز آن شد. پل برر در UNFORGIVEN تقاضای یک بازی دیگر بین این دو کرد که قرار شد دور رینگ آتش روشن باشد که آندرتیکر فوق العاده بود و پیروز شد. در 28 ژوئن 1998 در KING OF THE RING آندرتیکر در برابر منکایند قرار گرفت در یک مسابقه ی جهنم در قفس که یکی از مرگبارترین مسابقات آندرتیکر در تاریخ بود که از بالای قفس من کایند رو روی میز گزارشگرها انداخت و بعد آن قدر او را زد که دیگر داورها نگران اوضاع شده بودند اما آندرتیکر کار من کایند رو به مرگ نکشوند و به یک پیروزی بسنده کرد. در سال 1999 آندرتیکر سعی داشت تمامی کشتی گیران رو مال خود کنه و روح آنها را تسخیر کنه و گروهی هم طرفدار او شدند و با کمک خوانواده ی وینس مکمن او سومین بار قهرمان WWE شد. در KING OF THE RING  او با THE ROCK مسابقه ای برگذار کرد که با دخالت تریپل اچ همراه شد و اندرتیکر پیروز شد. در FULLY LOADED  او در یک مسابقه اولین خون با استون کلد بازی کرد که بسیار به طول انجامید و با دخالت وینس مکمن و پسرش شین همراه بود اما استون کلد با وجود همه ی اینها موفق شد آندرتیکر رو شکست بده و عنوان قهرمانی رو از آن خود کنه. در JUDGMENTDAY  سال 2000 آندرتیکر وارد رینگ شد این بار با یک موتور سیکلت!

از سال 2000 تا 2003:

او در رسلمینیای سال 2001 با تریپل اچ مسابقه داد که موفق به شکست او شد. در سال 2002 او با کمک وینس مکمن هالک هوگن رو شکست داد و برنده کمربند قهرمانی UNDISPUTED شد. آندرتیکر که مدتی بود به برند اسمکدان اومده بود در UNFORGIVEN حسابی براک لزنر رو کتک زد و بعد از اون براک با ضربه ای دست آندرتیکر رو شکست و مدیر آن زمان اسمکدان استفانی مکمن این دو رو در یک مسابقه جهنم در قفس در سال 2002 در NO MERCY قرار داد که بازی بسیار خونینی بود و در آخر براک لزنر پیروز شد. در سال 2003 در VENGEANCE آندرتیکر در یک دیدار زیبا جان سینا رو شکست داد. در SURVIVOR SERIES  او در یک مسابقه زنده دفن کردن با دخالت کین توسط وینس مکمن زنده به گور شد.

از سال 2004 تا سال 2007 :

آندرتیکر پس از بازگشتش دوباره نقش قدیمی خود را گرفت و در رسلمینیا کین رو شکست داد. بعد از آن در سال 2005 با رندی اورتون درگیری پیدا کرد و در رسلمینیا او رو شکست داد و بعد در SUMMERSLAM  با او مسابقه داد که با دخالت پدر رندی یعنی باب اورتون همراه بود که در NO MERCY رندی به همراه پدرش در یک مسابقه آندرتیکر رو درون تابوت انداختند و آن را آتش زدند. در سال 2006 بود که آندرتیکر باری دیگر بازگشت و مارک هنری رو شکست داد و با گریت کالی هندی مسابقه هایی داشت. در سال 2007 او برنده ی رویال رومبر شد و در رسلمینیا باتیستا رو شکست داد و قهرمان کمربند سنگین وزن جهان شد. بعد از اون آندرتیکر باز مصدومیتی پیدا کرد اما دوباره برگشت و در SURVIVOR SERIES  در یک مسابقه ی جهنم در قفس با باتیستا مسابقه داد که با دخالت ادج همراه شد و باتیستا پیروز شد. اما بعد آندرتیکر کمربند رو باری دیگر به دست آورد.

                                                                      

از سال 2008 تا 2011:

آندرتیکر در مسابقه ی المنیشن چمبر در NO WAY OUT  پیروز شد و با ادج در رسلمینیا XXIV سر کمربند سنگین وزن مسابقه داد و پیروز شد و رکورد خود را در رسلمینیا 16-0 کرد. او در یک مسابقه TLC از ادج شکست خورد و این به معنای آن بود که آندرتیکر باید WWE  رو ترک می کرد اما او در SUMMERSLAM باری دیگر با ادج مسابقه داد و او را شکست داد. در سال 2009 هم در رسلمینیا 25 شان مایکلز رو شکست داد و بعد در HELL IN A CELL  با شکست سی ام پانک دوباره قهرمان سنگین وزن جهان شد. او در سال 2010 هم در رسلمینیا باری دیگر با شان مایکلز مسابقه داد و این بار هم پیروز شد و باعث خداحافظی شان از WWE  شد. او بعد از آن مسابقه توسط کین و با کمک گروه نکسز زنده به گور شد. اما بعد از چندماه دوباره برگشت و در رسلمینیا 27 با تریپل اچ یک مسابقه ی NO HOLDS BARRED  رو برگذار کرد که بازهم با مقاومت و هوشیاری بسیار موفق به شکست تریپل اچ شد و 19-0 .

                                                                         

سال 2012:

آندرتیکر یک شب بعد از رویال رامبر 2012 به راو اومد و به تریپل اچ فهموند که میخواد با او در رسلمینیا بازی کنه و تریپل اچ پذیرفت و در رسلمینیا 28 به داوری شان مایکل در یک مسابقه ی HELL IN A CELL  آندرتیکر در کمال ناباوری در حالی که تمامی شرایط ضد او بود تریپل اچ رو شکست داد و حالا برای بیستمین سال شکست ناپذیر در رسلمینیا باقی میمونه.حامل